Mötesplatsen för dig inom Industri och Näringsliv, sep, 24 2018
Senaste Nytt

Kontakta oss

Humlegårdsgatan 20

114 46 Stockholm

Telefon: 08-506 244 00

Fax: 08-506 244 99

 

John Hardwick

VD / Ansvarig utgivare

Telefon:  08-506 244 00

E-post: john.hardwick@conventusmedia.se

 

Ekonomi & Produktion

Telefon: 08-506 244 12

E-post: information@conventusmedia.se / ekonomi@conventusmedia.se

 

Daniel Hardwick

Verksamhetschef

Telefon: 08-506 244 00

E-post: daniel.hardwick@conventusmedia.se

 

 

Branschnyheter.se redaktion

 

WEBBREDAKTION

 

Christer Wiik

Telefon: 08 506 244 00

E-post:christer.wiik@conventusmedia.se

 

Sanna Kesselfors

E-post: sanna.kesselfors@conventusmedia.se

 

TIDNINGSREDAKTION

 

Antonia Hardwick

Telefon: 08 506 244 00

E-post: antonia.hardwick@conventusmedia.se

 

John Hardwick

Telefon: 08 506 244 00

E-post: john.hardwick@conventusmedia.se

Annons

Annons

Annons

Knorr-Bremses representant på Innotrans-mässan, Martin Strobel, presenterar här företagets nya bromskontroll EP2002 3.0.  Exempelvis har underhållscykeln förlängts från åtta till åtminstone tio år. Genom den nya versionen, har Knorr-Bremse har breddat utbudet av applikationer från tunnelbana till regionala och långdistanstransporter. EP2002 3.0 är därmed en avsevärd förbättring, anser Martin Strobel. Foto: Markku Björkman
Knorr-Bremses representant på Innotrans-mässan, Martin Strobel, presenterar här företagets nya bromskontroll EP2002 3.0. Exempelvis har underhållscykeln förlängts från åtta till åtminstone tio år. Genom den nya versionen, har Knorr-Bremse har breddat utbudet av applikationer från tunnelbana till regionala och långdistanstransporter. EP2002 3.0 är därmed en avsevärd förbättring, anser Martin Strobel. Foto: Markku Björkman

InnoTrans: Knorr-Bremse visar nya bromsinnovationer för metrotåg